1069 BAREFOOT CIR

BAREFOOT BAY, Florida 32976 · Brevard County · Parcel 30 3809-JS-145-8

$40 240
Assessed Value
$118 850
Market Value
Annual Tax
$15 240
Taxable Value
Ownership
OwnerALLEN, BRENDA RHEA
Mailing Address1069 BAREFOOT CIR BAREFOOT BAY FL 32976
Property Details
Year Built1977
Living Area1 288 sq ft
Lot Size5 663 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$118 850
Assessed Value$40 240
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 240